Szybkie czytanie ratuje licealistów

Czytamy coraz mniej?

Od 2004 roku pracuję jako trener szybkiego czytania. Od tamtego czasu do dzisiaj zmieniło się w w sferze czytelniczej bardzo wiele. Przede wszystkim kiedyś czytaliśmy dużo więcej. Szkoła i uczelnie nie były jeszcze tak zdigitalizowane i książka była nieodłącznym elementem uczenia się.  To ona stanowiła źródło wiedzy i podstawę robienia własnych notatek. Młodzież sięgała do podręczników przedmiotowych, do lektur i chcąc nie chcąc doskonaliła się w czytaniu i samodzielnej nauce.

i coraz wolniej…

Moi kursanci chcieli czytać szybciej z różnych powodów. Część chciała szybciej się uczyć, część szybciej odrabiać prace domową i mieć więcej czasu dla siebie. Jeszcze inni przygotowywali się do matury czy innych egzaminów i szybkość uczenia się miała dla nich w tym momencie priorytetowe znaczenie.  Początkujący kursant szybkiego czytania w 2004 roku czytał około 180-230 słów na minutę.  Dzisiaj kursanci zaczynają od około 140-150słów na minutę. To duża różnica, a na pewno odczuwalna w procesie nauki. W 2018 roku materiału szkolnego jest dwa razy wiecej niż w 2004 roku a tempo czytania i uczenia się młodzieży znacznie spadło.  Uczniowie, czy studenci muszą włożyć dużo więcej wysiłku w swoją naukę niż ich rowieśnicy z 2004 roku. Nie wynika to z ich deficytów, raczej z tempa życia i czynników sprzyjających dekoncentracji takich jak bycie ciagle dostępnym dla innych(np. przez telefon, mail, czy socialmedia). Ale pojawia się światełko w tunelu.

Dzisiaj jest znowu bum na szybkie czytanie

Z czego bardzo się cieszę, bo to szansa dla młodych ludzi na nadążenie z materiałem szkolnym, na efektywne przygotowanie się do matury czy innych egzaminów. Kiedy szybciej czytasz możesz nauczyć sie więcej w krótszym czasie.  Możesz przeczytać teksty źródłowe, czy lektury.  Wiesz jak działa twój mózg, kiedy się koncentruje a kiedy potrzebuje zrobić sobie przerwę. Kurs szybkiego czytania w Akademii, który prowadzę,  wzbogacony jest dodatkowo o  ćwiczenia rozwijające koncentrację, techniki pamięciowe, czy sposoby notowania. To komplesowa ściąga z tego, jak szybko i skutecznie się uczyć.

Największą nagrodą i potwierdzeniem skuteczności są zawsze opinie samych kursantów, lub ich rodziców. Na początku bywają sceptyczni, ale zdażało się, że słyszałam ” szybkie czytanie uratowało mature mojego syna”:)

Dlatego chcemy wykorzystać okres ferii zimowych i zapraszamy na intenstywny kurs szybkiego czytania.

Kurs szybkiego czytania dla licealistów, studentów i pracujących

I Termin: 28.01-1.02 godz 16.30-19.00
II Termin: 4.02-8.02 godz 10.00-12.30
Cena: 450zł za 5 dni zajęć.
Zajęcia w Akademii Nauki w Siedlcach: ul.Starowiejska 29

Po ukończonym kursie:
– będziesz szybciej czytał podręczniki, lektury i wszystkie inne teksty
– nauczysz się technik pamięciowych dzieki którym łatwiej będzie ci zapamiętywać materiał szkolny
– nauczysz się tworzyć wizualne notatki i porządkować materiał do nauki
– nauczysz się strategii uczenia się, systemu powtarzania materiału i poznasz swoj własny styl uczenia się.

Na zajęcia będziesz przynosić swoje podręczniki szkolne i od razu będziesz ćwiczyć poznane u nas techniki ucząc się tego, co będzie ci potrzebne w szkole, czy na egzaminach.

Informacje i zapisy : 602 27 50 69