Jak się uczyć szybko i skutecznie w 7 klasie

7 klasa to wielkie wyzwanie dla dzieci. Przybywa przedmiotów, prac domowych i trzeba stanąć przed wyzwaniem samodzielnej nauki, co bywa dużym wyzwaniem.

Jeszcze 15 lat temu mało który rodzic pomagał swojemu dziecku w odrabianiu lekcji.   Każde dziecko wiedziało co jest zadane i jeżeli tylko miało motywację, chęci i umiejętności mogło samodzielnie poradzić sobie z praca domową. Lepiej lub gorzej , ale na własny rachunek.  Dlaczego teraz jest inaczej? Wielogodzinne odrabianie lekcji stało się normą w wielu domach. O ile jeszcze w klasach 1-3 rodzice z troską i chęcią pomagają w lekcjach o tyle w klasach starszych robi się duży problem. Dzieci nie nauczone samodzielności czekają z lekcjami na rodzica, a ten zmęczony po swojej pracy nie bardzo ma już tyle cierpliwości i troski by zająć się jeszcze dopilnowaniem prac domowych dzieci. Po latach angażowania się chciałby by teraz dziecko samo przejęło odpowiedzialność za swoje osiągnięcia i naukę.

Niestety tak się nie dzieje. Lata wspierania, podziału odpowiedzialności, motywowania nagrodami  i prezentami powodują , że wiele dzieci nie posiada motywacji wewnętrznej do samodzielnej nauki. Bywa, że po prostu nie są do niej zdolne. Nie mają nawyku,  a czasami umiejętności z konkretnych przedmiotów by się samodzielnie uczyć. Chociaż na pewno każdy rodzic byłby bardziej dumny z trójki , ale zdobytej własną praca, niż szóstki zdobytej  “na spółkę” z rodzicem.

Wyręczanie dzieci w lekcjach tylko im szkodzi.

Dzisiaj dziecku pomożesz, bo masz czas, chęci i możliwości. Ale przecież nie będziesz odrabiał lekcji z licealistą, czy studentem. A żeby ten licealista czy student był samodzielny musi już teraz uczyć się jak ma się uczyć. Musi wiedzieć co to nauka, musi mieć świadomość jej użyteczności, wymiaru praktycznego, a nie zdobywać kolejne stopnie które bywają same w sobie w celem. Musi tez znać techniki uczenia się i je aktywnie wykorzystywać.

Na zajęciach “7 klasa na start” pokazujemy dzieciom w jaki sposób się uczyć i organizować sobie materiał szkolny.

Uczymy sprawnego, szybkiego czytania ze zrozumieniem, tworzenia logicznych notatek i technik do zapamiętywania materiału szkolnego. Ponadto wdrażamy z dziećmi tak zwany Rytuał Uczenia się, czyli krok po kroku naprowadzamy dzieci jak ma wyglądać ich domowa samodzielna nauka. Pracujemy z dziećmi nad och motywacją i poczuciem wartości by zachęcić i pokazać im , że nauka i wiedza jest wartością która wpływa na życie i sukces.

Jeżeli interesują Cię wartościowe zajęcia dla klas 7 i gimnazjum to zapraszamy do kontaktu. Właśnie kompletujemy grupę uczestników.