Matematyka dla dzieci na najwyższym poziomie

Matematycy Ellen i Ben Kaplanowie to nasi mentorzy i nauczyciele.

Nasi metodycy mieli okazję uczestniczyć w USA w ich niezwykłych szkoleniach.

B&E Kaplanowie są profesorami z Harvardu. Ich badania na temat zdolności matematycznych małych dzieci są jednoznaczne – dzieci mają talent matematyczny i u każdego dziecka można go rozbudzić. Według nich, dzieci tracą swoje uzdolnienia matematyczne, gdyż są w nieodpowiedni sposób uczone matematyki – szczególnie w pierwszych klasach szkoły podstawowej, kiedy są uczone przez nauczycieli nauczania początkowego, którzy nie są matematykami i często sami siebie uważają za matematycznie niezdolnych.

W szkoleniach Kaplanów w Stanach Zjednoczonych biorą udział nauczyciele matematyki z całego świata. Oprócz poznawania metod pracy z dziećmi są również dyskusje na temat bolączek nauczania matematyki w różnych krajach. Praktycznie wszyscy mówią to samo – dzieci są źle uczone matematyki. Metodycy Akademii, już od dwóch lat biorą udział w szkoleniach Kaplanów.

W Polsce również przeprowadzono takie badania. Mimo, że w powszechnym mniemaniu uważa się, że uzdolnienia matematyczne są rzadkie, to wyniki badań prof. Gruszczyk – Kolczyńskiej, zrealizowane w ramach programu „Dziecięca matematyka” zadają temu kłam. Wynika z nich, że więcej niż połowa dzieci przedszkolnych w Polsce charakteryzuje się zadziwiającą łatwością nabywania wiadomości i umiejętności matematycznych oraz matematycznym ukierunkowaniem umysłu.

Niestety, po kilku miesiącach nauki szkolnej dzieci te przestają manifestować swoje uzdolnienia. Oznacza to, że talenty matematyczne dzieci nie są umiejętnie rozwijane – dokładnie takie same wnioski jak w przypadku Kaplanów.

Kaplanowie opracowali metody, które pozwalają dzieciom łatwiej osiągnąć biegłość arytmetyczną. Oczywiście nie jest celem tego programu, żeby dzieci nie wiadomo jak szybko rachowały – tu raczej rozciągamy percepcję matematyczną dzieci. Ale już dzieci przedszkolne poznają kilka metod nauki arytmetyki.

Zapraszamy by zapisac dzieci na nasze zajęcia które rozwijają w dzieciach pasję do matematyki.

Już 15 wrzesnia lekcjepokazowe naszych zajęć.

Zapisz się telefoncznie lub poprzez formularz

zapisy.akademia-siedlce.pl