Akademia Nauki
Kursy dla dzieci
Kursy dla młodzieży i dorosłych
Kursy dla szkół i przedszkoli
Oferta wakacyjna i urodzinowa

Mały Odkrywca przedszkolaki

Kurs nauki czytania i rozwoju intelektu dla przedszkolaków.

dziecidzieciPodstawą programu są nasze doświadczenia w pracy z małymi dziećmi. Jego założenia są oparte na głębokim szacunku do dziecka i jego możliwości twórczych. Opracowaliśmy dwa jego moduły: dla trzy i czterolatków oraz pięcio i sześciolatków.

Podczas kursu dziecko rozwija się w trzech płaszczyznach, które są w tym okresie najważniejsze, a mianowicie: intelektualnie, poznawczo-społecznie i emocjonalnie.

Rozwój intelektualny zapewniamy  poprzez naukę czytania metodą Glena Domana, oraz doświadczanie świata  i eksperymenty naukowe. Na każdych zajęciach dzieci poznają nowe wyrazy. Uczą się ich chętnie i z pasją przez zabawę. Specjalnie dobrana treść  książeczek i  słownictwa jest uzupełnieniem fabuły kursu i przeprowadzanego eksperymentu. Nauka czytania w tym wieku daje dzieciom poczucie , że umieją „coś ekstra”, ponadto jest to doskonałe  przygotowanie dziecka do nauki.

 Dziecko  rozwija się poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny. Zdobywa  na zajęciach wiedzę z zakresu fizyki, chemii ,przyrody. Poznaje różne kontynenty, wciela  się w mieszkańców odległych krain.  Chłonie ciekawostki przyrodnicze i naukowe. Dostęp do interesujących książek, słowników ilustrowanych czy atlasów rozwija  w dziecku chęć do przeglądania ich i poznawania świata.

eksperymentKształtujemy postawę ,,poradzę sobie!”, by rozwijać dziecko emocjonalnie i kształtować zachowania społeczne. Uczymy rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Stosujemy zabawy dramowe, by rozwijać empatię i pomóc nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy. Na zajęciach umożliwiamy działania twórcze,  by ujawnić i rozwinąć talenty dziecka. Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i łatwiej wyraża swoje potrzeby.

Zajęcia prowadzą trenerzy specjalnie przygotowani do pracy z małymi dziećmi. Ich postawa zachęca je do swobodnego wyrażania własnych potrzeb i rozbudza kreatywność. Dostosowują program do indywidualnego tempa pracy każdego dziecka. Wszelkie zabawy i ćwiczenia przeprowadzamy z myślą o jak najlepszym przygotowaniu dzieci do przejścia na kolejny etap przedszkolny lub szkolny. Podczas zajęć pobudzamy wszystkie zmysły uczestników, ale i zapewniamy odprężenie. Wszystkie ćwiczenia dają wiele radości, co sprawia, że dzieci chętnie biorą w nich udział przez cały rok szkolny.

MAŁY ODKRYWCA I ZACZAROWANY ZAJĄCZEK

Naturalna nauka  dla dzieci 3-4 letnichczytanie

W programie dla dzieci młodszych pojawia się postać tajemniczego Zaczarowanego Zajączka. Zajączek, pisząc listy do dzieci, inspiruje maluchy do przeprowadzania eksperymentów i badań. Niektóre z nich obrazują celowość codziennych, drobnych działań  obserwacja napięcia powierzchniowego wody, eksperyment z olejem i z wodą mydlaną, ukazuje maluchom zasady higieny osobistej i konieczność mycia rączek. Eksperyment ze śliną i chlebem pokazuje, że warto myć zęby po posiłku. Demonstracja przemiany energii elektrycznej i kinestetycznej w energię cieplną i uświadomienie dzieciom ciepła ich ciała, obrazuje konieczność ochrony tego ciepła i sensowność ubierania się. Podczas zajęć jest dużo ruchu. Dzieci utrwalają wyrazy, nosząc je zawieszone na szyi, skacząc po nich jak po kamieniach np. przechodząc przez rwący strumień, bawiąc się w ciepło/zimno czy w chowanego. Maluchy poznają literki, ale tylko w wyrazach, z którymi są związane emocjonalnie, np. pierwsza litera swojego imienia, imienia mamy i taty. Podczas nauki czytania książeczek występują elementy dramy, gdyż to nie dzieci uczą się czytaća misie. Dzieci ucząc czytania swoje misie, czy inne zabawki  same mimowolnie się uczą.

Program podzielony jest na 8 książeczek, które dziecko uczy się czytać. Każda książeczka porusza jakieś ciekawe zagadnienie (zjawisko), dotyczące otaczającego świata. Zanim dziecko dostanie książeczkę, zapoznaje się najpierw z wyrazami z których zbudowana jest treść książeczki a później eksperymentuje z nimi.

Program przewiduje 26 spotkań dla dzieci , raz w tygodniu po 1 godz
Program obejmuje 3 warsztaty dla rodziców (3 spotkania po 2 godz.)

MALY ODKRYWCA I PRZYGODA NA BEZLUDNEJ WYSPIE

Naturalna nauka  dla dzieci 5-6 letnichbuzia

Program ten, jest logicznie skonstruowaną grą przygodową, w której dzieci uczestniczą przez cały rok. Dzieci stają się podróżnikami, którzy znaleźli się na bezludnej wyspie. Na wyspie znajdują klucz, który przenosi ich w czasie i przestrzeni.

Dzieci odbywają podróż, podczas której, poznają różne kontynenty, kulturę żyjących tam ludzi i obyczaje. Dzieci mają możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić sobie swoje własne "ja". Malują swój herb, będąc rycerzami, tworzą swój talizman w Afryce czy przybierają indiańskie imię, które najlepiej określa jakąś cechę ich charakteru. Również i tutaj jest dużo ruchu, zabaw literkami i wyrazami. Dzieci mają wprawki do pisania, np. piszą listy do rodziców, rozwijają spostrzegawczość, twórczość i kreatywność. Dzięki wiedzy, którą nabywają, podróżnicy pomagają tubylczej ludności, która w zamian wskazuje im drogę w dalszej podróży. Dlatego podczas zajęć wykonywanych jest dużo eksperymentów, które wyjaśniają różne zjawiska chemiczne i fizyczne, z którymi stykamy się na co dzień.

Program przewiduje 26 spotkań dla dzieci, raz w tygodniu po 1,5 godz
Program obejmuje 3 warsztaty dla rodziców (3 spotkania po 2 godz.).

Newsletter